کیفیت ساب سنگ چگونه بالا می رود؟ساب سنگ چگونه انجام می شود

سنگ کوبیک تراورتن قرمز با چهار وجه منظم
سنگ فرش کوبیک یا کیوبیک چیست؟سنگ کوبیک چگونه تولید میشود
ژوئن 7, 2021
سنگ بوک مچ فورمچ
سنگ بوک مچ فورمچ چیست؟بوک مچ فورمچ چگونه تولید می شود
ژوئن 9, 2021
اسلب نجف آباد با کیفیت ساب عالی

اسلب نجف آباد با ساب عالی

کیفیت ساب سنگ چگونه بهتر می شود؟

یکی از پارامترهای مهم تاثیر گذار در هنگام خرید سنگ،میزان کیفیت ساب سنگ است.به دو روش می توان بر روی سنگ اسلب ساب سنگ را انجام داد.کیفیت ساب سنگ در قیمت سنگ تاثیر مستقیمی می گذارد.هرچقدر کیفیت ساب سنگ بالاتر باشد قیمت سنگ بالاتر است.

وقتی سنگ اسلب برش داده می شود آماده مرحله ساب می شود.بعد از این مرحله روی سنگ را اپوکسی میزنند و سنگ را وارد دستگاه کالیبر می کنند.دستگاه کالیبر سطح روی سنگ را یکنواخت و یکدست می کند.بعد از این مرحله سنگ را وارد دستگاه ساب می کنند و از خط خارج می کنند.

روش های انجام عملیات ساب سنگ

روش اول : قبل از ورود سنگ به دستگاه کالیبر به روی سطح آن اپوکسی زده شود.بعد از اعمال اپوکسی وارد دستگاه کالیبر می شود و مرحله بعد از آن وارد دستگاه ساب می شود.

روش دوم : اسلب برش داده از کوپ سنگ که آماذه مرحله ساب است را بدون اپوکسی وارد دستگاه کالیبر می کنیم.بعد از اینکه سطح روی سنگ کامل یکنواخت و یکدست شد روی سطح سنگ را اپوکسی می زنیم.بعد از این مرحله سنگ اسلب را وارد دستگاه ساب می کنیم.در این مرحله سطح روی سنگ خیلی بهتر یکدست و یکنواخت شده است.کیفیت ساب سنگ در این مرحله خیلی بهتر است.

دستگاه کالیبر سطح روی سنگ را پرداخت اولیه انجام می دهد.در حقیقت دستگاه کالیبر پیش نیاز مرحله ساب است. همچنین سنگ را برای یک ساب با کیفیت آماده میکند.بعضی از سنگ ها استحکام و  مقاومت زیادی در مقابل ساب دارند و در حقیقت ساب پذیری خیلی بدی دارند.برای این که این سنگ ها در مراحل اولیه کالیبر مناسبی داشته باشند باید از لقمه هایی استفاده شود که روی لقمه ها الماس وجود داشته باشد.

وجود الماس روی لقمه باعث می شود مراحل اولیه کالیبر سنگ بهتر انجام شود.شماره لقمه ها هرچقدر بیشتر باشد دانه بندی ساینده لقمه نرم تر است.به همین دلیل در اول خط دستگاه کالیبر باید از لقمه های با شماره پایین و زبر استفاده کرد تا کیفیت کالیبر سنگ بالا برود.هرچقدر که از اول خط دستگاه کالیبر بیشتر دور میشویم لقمه های دستگاه کالیبر هم نرم تر می شوند.

پرداخت نهایی روی سطح سنگ توسط دستگاه ساب انجام می شود.هرچقدر خاصیت آینه ای بودن سنگ بیشتر باشد کیفیت ساب بالاتر است.

پنج عامل تاثیر گذار در میزان ساب

  • کیفیت اپوکسی استفاده شده در هنگام فرآوری
  • کیفیت لقمه های دستگاه ساب و نوع چیدمان آن ها
  • میزان سرعت خط تولید هرچقدر کم تر باشد کیفیت بالا تر است.ولی به دلیل اینکه کاهش سرعت به کاهش تولید منجر می شود اصولا تولید کنندگان موافق کاهش سرعت خط تولید نیستند.
  • میزان فشار دستگاه ساب برای این عملیات مهم می باشد.
  • کیفیت و سلامت آب در هنگام ساب هم مهم می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید و فروش و صادرات سنگ ساختمان با کیفیت و اطلاع از قیمت آن در نقاط مختلف کشور با ما تماس بگیرید.

شما میتوانید در شبکه های اجتماعی پایین صفحه با ما در ارتباط باشید.لطفا ما را همراهی کنید.

تلفن و واتساپ :09138794371

ایمیل:rasastonee@yahoo.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 19 =