کاربرد و مشخصات سنگ بازالت

سنگ مرمر سبز
سنگ مرمر سبز چه خاصیتی دارد؟سنگ مرمر سبز چه کاربردی دارد؟
ژوئن 9, 2021
سنگ بازالت مشکی در ساختمان

سنگ بازالت مشکی در ساختمان

کاربرد سنگ طبیعی بازالت در صنایع مختلف

این سنگ به صورت های مختلف در کشور وجود دارد. به صورت کوپ از معادن استخراج می شوند و در کارخانه های سنگبری به صورت های مختلف تایل و اسلب تولید می شوند. سنگ بازالت علاوه بر ساختمان سازی و محوطه سازی در صنایع دیگر نیز کاربرد دارد. این سنگ را به حالت پودری در می آورند و برای مصارف کشاورزی و غنی کردن خاک از آن استفاده می کنند.

از این سنگ میتوان الیاف استخراج کرد که در برابر حرارت مقاوم باشد. به همین دلیل این سنگ در صنایع پشم سنگ برای مصارف عایق های حرارتی نیز استفاده می شود. این الیاف ها در برابر حرارت مقاومت زیادی دارند و همچنین اشتعال پذیری پایینی دارند. یکی دیگر از ویژگی های این سنگ قابلیت جذب دی اکسید کربن است که می تواند به راحتی دی اکسید کربن را به خود جذب کند.

ویژگی های سنگ آتشفشانی آذرین

سنگ بازالت با توجه به اینکه درصد سیلیس آن زیاد نمی باشد در دسته سنگ های آذرین و قلیایی قرار می گیرد. یکی از فراوان ترین سنگ های موجود می باشد و به راحتی می توان این سنگ را در نقاط مختلف پیدا کرد. سنگ بازالت بیش تر به سنگ بازالت مشکی در بازار شناخته شده است اما باید به این نکته توجه داشت که سنگ بازالت رنگ های مختلف و متفاوت زیادی دارد و تنها مشکی نیست.

فراوری های تولید این سنگ به صورت های مختلف سابیده، نسابیده، چرمی و غیره تولید می شوند.

کاربرد سنگ بازالت در ساختمان سازی

1- با توجه به اینکه این سنگ استحکام فشاری و سایشی خوبی دارد به عنوان سنگ فرش در خیابان ها، پیاده رو ها، پارک ها و سایر قسمت های مختلف استفاده می شود.

2- این سنگ چسبندگی خوبی دارد و با داشتن حفره های خود می تواند ملات را به خوبی جذب کند. به همین دلیل برای نمای داخلی و خارجی ساختمان استفاده زیادی می شود.

3- در قسمت های مختلف ساختمان به دلیل جذب آب پایین و استحکام بالا همانند فضاهای آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام نیز استفاده می شود.

4- به عنوان مصنوعات سنگی مانند صراحی نیز کاربرد دارد.

5- برای سنگ پله و دیواره پله منایب می باشد.

6- با توجه به مقاومت این سنگ در مقابل حرارت، برای شومینه نیز استفاده زیادی میشود.

قیمت و خرید سنگ طبیعی بازالت

قیمت این سنگ نیز همانند دیگر سنگ ها به عوامل مختلفی بستگس دارد. ابعاد و ضخامت، درجه کیفیت سنگ، نوع فرآوری و تولید در قیمت سنگ نقش زیادی دارند.

شرکت بازرگانی راسا سنگ عرضه کننده انواع سنگ های بازالت با کیفیت خوب و قیمت مناسب می باشد. جهت اطلاع از قیمت و خرید انواع سنگ بازالت مشکی با ما تماس بگیرید.

شما میتوانید در شبکه های اجتماعی پایین صفحه با ما در ارتباط باشید. لطفا ما را همراهی کنید.

تلفن و واتساپ :09138794371

ایمیل: info@rasastone.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 17 =