شوره زدن سنگ چیست؟چرا سنگ شوره می زند؟

سنگ بوک مچ فورمچ
سنگ بوک مچ فورمچ چیست؟بوک مچ فورمچ چگونه تولید می شود
ژوئن 9, 2021
رنگ کردن سنگ مرمر
رنگ کردن سنگ مرمر یا تقویت رنگ مرمر چگونه انجام می شود؟
ژوئن 9, 2021
شوره زدن سنگ

شوره زدن سنگ

عوامل تاثیر گذار در شوره زدن سنگ

شوره زدن سنگ به عوامل مختلفی بستگی دارد.بعضی مواقع به دلیل شوره زدن سنگ بین مشتری و فروشنده اختلاف بوجود می آید.ما در اینجا به پنج عامل تاثیر گذار در شوره زدن سنگ اشاره می کنیم.

  • اولین عامل این است که ممکن است خود سیمانی که در ملات برای نصب سنگ استفاده می شود کیفیت خوبی نداشته باشد و باعث شوره زدن سنگ بشود.یعنی ممکن است عامل و عنصر شوری در داخل سیمان وجود داشته باشد.
  • ماسه شسته که برای ساخت ملات استفاده می شود ممکن است حاوی عنصر شوری باشد.
  • آب مصرفی و مورد استفاده در ملات ممکن است شور باشد و حاوی عنصر شوری باشد.
  • ممکن است در هنگام ساب سنگ از لقمه های ساینده بی کیفیت استفاده شود.امکان دارد در زمان ساخت لقمه از موادی استفاده شده باشد که حاوی عنصر شوره و نمک باشد.همچنین در هنگام فرآوری و ساب سنگ آب مصرفی سنگ ممکن است شور باشد یا حاوی عنصر نمک باشد.
  • ممکن است خود سنگ عامل شوری را داشته باشد.وقتی رطوبت جذب سنگ می شود باعث می شود که شوره را روی سطح سنگ بیاورد و شوری سنگ را نشان دهد.در واقع موقعیت معدن سنگ اگر در منطقه شوره زار واقع شده باشد امکان این که خود سنگ حاوی عامل شوری باشد را بیشتر می کند.

در حقیقت رطوبت باعث می شود تا عنصر های شوری و نمک سنگ به سطح روی سنگ کشیده شوند.در کل شاید بتوان گفت حدود 20 درصد شوری سنگ ممکن است به دلیل ایراد در خود سنگ باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید و فروش و صادرات انواع سنگ های با کیفیت و اطلاع از قیمت آن در نقاط مختلف کشور با ما تماس بگیرید.

شما میتوانید در شبکه های اجتماعی پایین صفحه با ما در ارتباط باشید.لطفا ما را همراهی کنید.

تلفن و واتساپ :09138794371

ایمیل:rasastonee@yahoo.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 8 =