سنگ کف پارکینگ و حیاط چه مشخصاتی باید داشته باشد؟

سنگ مرمر پرتقالی
قیمت سنگ مرمر پرتقالی چقدر است و سنگ مرمر پرتقالی چیست؟
ژوئن 5, 2021
سنگ کوبیک تراورتن قرمز با چهار وجه منظم
سنگ فرش کوبیک یا کیوبیک چیست؟سنگ کوبیک چگونه تولید میشود
ژوئن 7, 2021
سنگ کف پارکینگ

سنگ کف پارکینگ

ویژگی های سنگ کف پارکینگ و حیاط

سنگ کف پارکینگ و سنگ حیاط یکی از دغدغه های اصلی سازندگان پروژه های ساختمان است.همه سازندگان این دغدغه را دارند که چه سنگی مناسب کف پارکینگ و حیاط است.در هنگام انتخاب این سنگ باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید.

چهار عامل اصلی تاثیر گذار در انتخاب سنگ مناسب برای پارکینگ و محوطه

1-جذب آب سنگ باید خیلی کم باشد و در حد صفر باشد.چون اگر روغن ماشین یا مواد دیگری روی سنگ بریزد و جذب آب سنگ بالا باشد سریعا سنگ مواد را جذب خود می کند.در این صورت پاکسازی سنگ بسیار سخت می شود و در اکثر مواقع غیر قابل تمیز شدن می باشد.

2-مقاومت سنگ باید به اندازه کافی بالا باشد.مقاومت سنگ باید در حدی باشد که بتواند وزن ماشین را در هنگام حرکت و ساکن تحمل کند و شکسته نشود.در صورتی که مقاومت سنگ هم بالا باشد باید ضخامت سنگ به اندازه کافی باشد.ضخامت سنگ باید حداقل 2 سانت کامل باشد تا در هنگام عبور و ترمز کردن ماشین شکسته نشود.

3-زیر سازی کف پارکینگ و حیاط باید اصولی و طبق استاندارد انجام شود.یکی از کارهای زیر سازی اصولی کمپکت خوب است.اگر این محیط را کمپکت کنید از نشست کف و سنگ جلوگیری می کنید.اگر کف ساختمان نشست کند سنگ کف لق می شود و یا شکسته می شود.

4-حتما باید سطح روی سنگ زبر باشد تا از لغزندگی روی سنگ جلوگیری شود.زبر بودن سطح روی سنگ به عبور و مرور ماشین کمک می کند و از لغزندگی اشخاص و ماشین جلوگیری می کند.

یکی از روش هایی که می توانید سطح روی سنگ را زبر کنید این است که بر روی سطح روی سنگ شیارهای نزدیک به هم ایجاد کنید.البته باید در نظر بگیرید که عمق شیار ها نباید از یک میلیمتر بیشتر باشد که آشغال یا مواد را در خود جا بگیرد و مشکل ایجاد کند.

سنگ حیاط و سنگ محوطه

سنگ حیاط و سنگ محوطه

سنگ مناسب برای پارکینگ و محوطه

در کل می توان گفت سنگ های چینی کریستال و سنگ های گرانیت گزینه خوبی می توانند باشند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید و فروش و صادرات انواع سنگ های کف پارکینگ و حیاط و اطلاع از قیمت آن در نقاط مختلف کشور با ما تماس بگیرید.

شما میتوانید در شبکه های اجتماعی پایین صفحه با ما در ارتباط باشید.لطفا ما را همراهی کنید.

تلفن و واتساپ :09138794371

ایمیل:rasastonee@yahoo.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − یک =