سنگ چینی یا کریستال(crystal) چه ویژگی و قیمتی دارد؟

سنگ گرانیت یا سنگ خارا
سنگ گرانیت یا سنگ خارا(Granite) چه مشخصات و قیمتی دارد؟
می 3, 2021
سنگ تراانیکس Traonyx
سنگ تراونیکس(Traonyx) چیست و چه ویژگی و قیمتی دارد؟
می 5, 2021
سنگ چینی

سنگ چینی

سنگ چینی یا کریستال چیست و چه مشخصاتی دارد؟

سنگ چینی یا کریستال(crystal) از خانواده سنگ های مرمریت می باشد.میزان دگرگونی و ترکیبات شیمیایی آن با سنگ مرمریت متفاوت است.راسا سنگ انواع سنگ های چینی با کیفیت را به فروش می رساند.

سنگ چینی یا کریستال(crystal) از خانواده سنگ های مرمریت می باشد. میزان دگرگونی و ترکیبات شیمیایی سنگ چینی با سنگ مرمریت متفاوت است.این سنگ ها در دسته سنگ های دگرگون قرار گرفته اند.در معادن مختلف میزان دگرگونی و ترکیبات شیمیایی این سنگ ها با هم متفاوت هستند.این سنگ دارای بلور های درشت سفید یا خاکستری است.میزان تخلخل آن ها بسیار پایین می باشد.به دلیل تخلخل کم سنگ نیاز به توری و رزین ندارد و کمتر در این سنگ از رزین و توری استفاده می شود.

گفته می شود به این دلیل به نام سنگ چینی نام گذاری شده است که با زدن ضربه به ضخامت های پایین این سنگ صدایی شبیه صدای ظروف چینی را می دهد.کانی اصلی تشکیل دهنده سنگ چینی کانی کلیست است.

این سنگ استحکام و مقاومت خوبی دارد و در قسمت های مختلف ساختمان قابل استفاده می باشد.سنگ های چینی تنوع رنگ و طرح زیادی ندارند ولی خصوصیات فیزیکی این سنگ عالی می باشد.سنگ چینی به دلیل رنگ های روشن خود آفتاب را جذب نمی کند.به همین دلیل در مناطق گرمسیر استفاده بیشتری دارد.قیمت سنگ های چینی نسبت به سنگ های مرمر مناسب تر و پایین تر است.

انواع سنگ های چینی

سنگ های کریستال عبارتند از:سنگ کریستال ازنا،سنگ کریستال نی ریز،سنگ کریستال سیرجان،سنگ کریستال الیگودرز،سنگ کریستال قروه و… .

این سنگ ها طرح ها و رنگ های متنوعی ندارند و معمولا رنگ روشن هستند.در هنگام نصب در ساختمان چسبندگی کمتری نسبت به سایر سنگ های ساختمانی دارند و به خوبی به ملات نمیچسبند.از بین انواع این سنگ ها،سنگ چینی ازنا از محبوبیت و شهرت خاصی برخوردار است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید و فروش و صادرات و اطلاع از قیمت  سنگ چینی در نقاط مختلف کشور با ما تماس بگیرید.

شما میتوانید در شبکه های اجتماعی پایین صفحه با ما در ارتباط باشید.لطفا ما را همراهی کنید.

تلفن و واتساپ :09138794371

ایمیل:rasastonee@yahoo.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 11 =