سنگ فرش کوبیک یا کیوبیک چیست؟سنگ کوبیک چگونه تولید میشود

سنگ کف پارکینگ
سنگ کف پارکینگ و حیاط چه مشخصاتی باید داشته باشد؟
ژوئن 6, 2021
اسلب نجف آباد با کیفیت ساب عالی
کیفیت ساب سنگ چگونه بالا می رود؟ساب سنگ چگونه انجام می شود
ژوئن 7, 2021
سنگ کوبیک تراورتن قرمز با چهار وجه منظم

سنگ کوبیک تراورتن قرمز با چهار وجه منظم

روش های تولید سنگ فرش کوبیک یا کیوبیک

سنگ فرش کوبیک یا کیوبیک در ایران معمولا به سه روش تولید می شود.سنگ فرش کوبیک یا کیوبیک برای محوطه سازی استفاده می شود.روش اول سنگی است که در شش طرف آن برش خورده است.روش دوم سنگ فرش منطم چهار طرف برش خورده و دو طرف آن گیوتین شده است.روش سوم سنگ فرش نامنظم است که هر شش وجه آن گیوتین شده و شکسته است که حالتی یکدست ندارد و نامنظم است.سنگ فرش کوبیک یا کیوبیک اصولا برای محطه سازی و  استفاده بسیار زیادی می شود.در بسیاری از کشور های اروپایی از زمان های قدیم برای محوطه سازی از سنگ فرش کوبیک یا کیوبیک استفاده می کردند.

تولید سنگ فرش کوبیک منظم شش طرف برش

برای تولید این سنگ ابتدا کوپ سنگ را به وسیله دستگاه قله بر به صورت شمش های مستطیل شکل در می آورند.سپس شمش های سنگی مستطیل شکل را از دستگاه طولی بر رد می کنند.بعد از رد شدن از دستگاه طولی بر شش وجه سنگ برش داده شده و شش وجه منظم را تشکیل می دهد.

سنگ کوبیک مرمریت لاشتر با شش وجه منظم

سنگ کوبیک مرمریت لاشتر با شش وجه منظم

تولید سنگ فرش کوبیک منظم چهار طرف برش

برای تولید سنگ کوبیک چهار وجه منظم ابتدا کوپ های سنگ را با دستگاه قله بر به صورت شمش های مستطیل شکل برش می دهند.طول شمش های سنگی معمولا به اندازه 30 سانتی متر یا 40 سانتی متر می باشند.بعد از این مرحله شمش های سنگی را با دستگاه گیوتین برش می دهند.بدیهی است قسمت هایی که با دستگاه گیوتین برش داده شده است سطحی یکنواخت و صاف را تشکیل نمی دهد و حالتی شکستگی شکل را تشکیل می دهد.

سنگ کوبیک تراورتن لیمویی با چهار وجه منظم

سنگ کوبیک تراورتن لیمویی با چهار وجه منظم

تولید سنگ کوبیک شش طرف نا منظم

این سنگ هر شش طرف آن با گیوتین برش داده و سطحی نامنظم را تشکیل می دهد.اپراتور دستگاه گیوتین تکه های سنگ را با گیوتین برش می دهد و سعی می کند تکه های سنگ را به شکل مکعب در بیاورد.

سنگ کوبیک گرانیت نامنظم

سنگ کوبیک گرانیت نامنظم

ویژگی ها و مزایا سنگ کوبیک

سنگ فرش کوبیک یا کیوبیک برای استفاده در مسیرهای پر تردد بسیار مناسب است.مقاومت و ماندگاری سنگ کوبیک خیلی زیاد است.بعضی از کشور های اروپایی سنگ فرش های کوبیک با قدمت بیش از چند صد سال دارند.این سنگ ضایعات ندارد و خراب نمی شود.همچنین به راحتی قابل جمع آوری است.این روش سنگ فرش باعث می شود آب های سطحی جمع نشوند و جذب زمین شوند.این سنگ برای استفاده در مناطق سردسیر بسیار مناسب است.سرعت اجرای بالایی دارد و هزینه اجرای این سنگ پایین می باشد.

پرمصرف ترین سنگ ساختمان در ایران گرانیت مشکی و گرانیت سفید است.از سنگ گرانیت در پروژه ها استفاده بسیار زیادی می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید و فروش و صادرات سنگ کوبیک یا کیوبیک و اطلاع از قیمت آن در نقاط مختلف کشور با ما تماس بگیرید.

شما میتوانید در شبکه های اجتماعی پایین صفحه با ما در ارتباط باشید.لطفا ما را همراهی کنید.

تلفن و واتساپ :09138794371

ایمیل:rasastonee@yahoo.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 4 =