رنگ کردن سنگ مرمر یا تقویت رنگ مرمر چگونه انجام می شود؟

شوره زدن سنگ
شوره زدن سنگ چیست؟چرا سنگ شوره می زند؟
ژوئن 9, 2021
سنگ مرمر سبز
سنگ مرمر سبز چه خاصیتی دارد؟سنگ مرمر سبز چه کاربردی دارد؟
ژوئن 9, 2021
رنگ کردن سنگ مرمر

رنگ کردن سنگ مرمر

رنگ کردن سنگ مرمر به چه دلیل انجام می شود؟

رنگ کردن سنگ مرمر به دلیل تقویت کردن رنگ سنگ مرمر انجام می شود.برخی از رنگ های سنگ مرمر به ندرت یافت می شوند و معادن خیلی کمی دارند.به همین دلیل در پشت بعضی از سنگ های مرمر شفاف از توری و رنگ اپوکسی استفاده می کنند.سنگ مرمر آبی خیلی کمیاب است و معادن کمی دارد.به همین دلیل رنگ کردن سنگ مرمر در رنگ آبی بیشتر رایج می باشد.

توری و رنگ اپوکسی باعث می شود تا سنگ مرمر رنگ اپوکسی را نشان دهد.سنگ مرمر خاصیت شیشه ای دارد و نور را از خود عبور می دهد.به دلیل داشتن همین خاصیت وقتی نور را از خود عبور می دهد رنگی که پشت سنگ خورده است را نشان می دهد.

سنگ مرمر صورتی وقتی کوپ سنگ برش نخورده باشد پررنگ است.در هنگام برش کوپ و کاهش ضخامت سنگ رنگ سنگ کم رنگ می شود.برای این که بتوانند کیفیت رنگ سنگ را به حالت اولیه برگردانند در پشت سنگ کمی از رنگ صورتی و اپوکسی و توری استفاده می کنند.

در کل هرچقدر غلظت رنگ بیشتر باشد رنگ سنگ هم پررنگ تر است.مثلا رودخانه ها هرچقدر عمیق تر باشند رنگ آب پررنگ تر است.کوپ سنگ هم به دلیل اینکه ضخامت سنگ زیاد است پررنگ تر است.از سنگ های مرمر سفید برای رنگ های مختلف استفاده می شود.سنگ مرمر سفید به دلیل شفاف بودن و نداشتن ناخالصی قابلیت این را دارد تا بتواند رنگ های دیگر را نشان دهد.در حقیقت در بیشتر مواقع رنگ کاری سنگ مرمر با درخواست مشتری صورت می گیرد و هیچ مشکلی را هم ایجاد نمی کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید و فروش و صادرات انواع سنگ های با کیفیت و اطلاع از قیمت آن در نقاط مختلف کشور با ما تماس بگیرید.

شما میتوانید در شبکه های اجتماعی پایین صفحه با ما در ارتباط باشید.لطفا ما را همراهی کنید.

تلفن و واتساپ :09138794371

ایمیل:rasastonee@yahoo.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + یازده =