انواع سنگ های ساختمان:سنگ تراورتن،سنگ رسی،سنگ گرانیت

سنگ یا صخره چیست؟
سنگ یا صخره چیست و چگونه تشکیل شده است؟
می 2, 2021
انواع سنگ های ساختمان

انواع سنگ ساختمان

انواع سنگ های ساختمان

انواع سنگ ساختمان:سنگ تراورتن

یکی از انواع سنگ های ساختمان سنگ تراورتن است.تراورتن یک سنگ رسوبی است که با نام سنگ مرمر تراورتن و یا سنگ آهک تراورتن نیز شناخته شده است.سنگ تراورتن دارای ساختار حفره ای و بلورین است و به صورت لایه ای می باشد.

تراورتن به عنوان سنگ تزئینی در داخل و خارج از ساختمان به کار می رود.سنگ تراورتن بیشتر در رنگ های کرم،خاکستری،خرمایی روشن،خرمایی تیره موجود می باشد.

انواع سنگ ساختمان:سنگ رسی

سنگ های رسی از نوع سنگ های دگرگون می باشند که از دگرگون شدن خاک رس در طول زمان بوجود می آیند.سنگ رسی به نام شیست (schist)نیز معروف می باشد.

این سنگ ها عموما در نما سازی،پوشش سقف و فرش کف پیاده رو کاربرد دارد.

سنگ گرانیت

یکی از انواع سنگ های ساختمانی با کیفیت سنگ گرانیت است.سنگ گرانیت از نوع سنگ آذرین درونی می باشد که با دوام و بسیار جلا پذیر می باشد.سنگ گرانیت را تا حدی می توان جلا پذیر نمود تا به مرحله آینه ای شدن برسد.رنگ و بافت گرانیت پایداری بسیار بالایی دارد و در مقابل هوا زدگی و خراشیدگی و لکه دار شدن بسیار مقاوم می باشد و نیاز به مراقبت زیادی ندارد.سنگ گرانیت برای داخل و خارج از ساختمان و برای ساختمان های تجاری،صنعتی و مسکونی کاربرد دارد.

ایران با داشتن معادن مختلف سنگ های ساختمانی و با توانایی استخراج سنگ ها و تولید سنگ های ساختمانی با کیفیت توانسته موقعیت خوبی را در سطح جهانی بدست آورد.ایران یکی از کشورهای پیشتاز در صنعت سنگ های ساختمانی می باشد.کشورهای زیادی از جمله کشورهای همسایه و کشورهای اروپایی از ایران سنگ وارد می کنند.

شرکت بازرگانی راسا سنگ انواع سنگ های ساختمان با کیفیت و قیمت مناسب را از تولید به مصرف به فروش می رساند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید و فروش و صادرات و واردات سنگ های ساختمان و اطلاع از قیمت های سنگ ساختمان در نقاط مختلف کشور با ما تماس بگیرید.

شماره تماس و واتس آپ: 09138794371

آدرس ایمیل :rasastonee@gmail.com

برای دیدن سایت به صفحه اصلی مراجعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =